Uncategorized @lt

CIGARŲ KAMBARYS – TARSI KVIETIMAS PAGERBTI RŪKYMO MENĄ

By 2019 rugsėjo 14 No Comments

Elegancija, stilius ir prabanga – tai cigarų rūkymo ritualo palydovai. Tačiau taip buvo ne visada… Labai seniai cigarų rūkymas buvo laikomas svarbia indėnų kultūros dalimi. Bet tik iki tol, kol europiečiai atrado Ameriką. Ir tuomet, kai XV amžiuje Kristupas Kolumbas atgabeno tabaką į Europą, rūkymas iš kūlturinio ritualo po truputį pavirto į kasdienybės ritualą…

Vertėtų pasakyti, kad rūkymo ritualo reikšmė skirtingais amžiais vis kito…  Iš pradžių cigarai  buvo gaminami  rankomis nedidelėse manufaktūrose, todėl jie buvo labai brangūs ir ne kiekvienas galėjo juos įpirkti. Šiek tiek vėliau, kai XIX amžiuje buvo pagaminta pirmoji cigaretė, cigaro reikšmė ir statusas vėl pakito – cigaretės tapo populiaresnės už cigarą ir buvo pradėtos gaminti pramoniniu būdu. Kuriam laikui cigaro populiarumas buvo sumažėjęs. Bet vis dėlto, po kurio laiko, atgijo. Pirmojo pasaulinio karo metu rūkalai buvo standartinio kareivio davinio dalis ir būtinybė, kuri, kaip buvo tikima, didina karių drąsą. O po karo cigarų rūkymas vėl tapo prabangaus ir lengvo gyvenimo atributas.

Šiandien cigaro rūkymas – vėl elitinė prabangaus gyvenimo dalis. Ir norintys tai patirti kviečiami į šiuolaikinius cigarų kambarius.

Rūkyti cigarą – menas

Cigarų kambarys – specialiai išskirtiniam cigarų rūkymo ritualui sukurta aplinka. Ir tik iš pirmo žvilgsnio rūkyti cigarą gali atrodyti banalu ir paprasta – kerpu, degu, rūkau. Iš tiesų yra kitaip – šis užsiėmimas reikalauja įsigilinti į jį atsakingiau, nes rūkymas tai yra savita kultūra, tradicinis iš senų laikų atėjęs prabangus ritualas. Pirmas dalykas, kurį reikėtų padaryti prieš pradedant rūkyti – netapatinti cigaro su cigarete ir bent trumpam užmiršti stereotipinius rūkymo proceso įpročius.

Tiek rūkančiam profesionalui, tiek atsitiktiniam smalsuoliui, tiek rūkyti pradedančiajam – cigaro rūkymo ritualas bus tikras atradimas. Cigarų kambarys sukurtas taip, kad atskleistų visas rūkymo subtilybes ir supažindintų su tikru cigaro charakteriu.

PIRMAS ŽINGSNIS – pažintis su cigaro anatomija. Cigarą sudaro keturios pagrindinės dalys: kepurė (cap), galva (head), kūnas (body) irpėda (foot). Kiekviena iš jų yra svarbi ir turi savo vaidmenį, kurį būtina žinoti prieš pradedant rūkymo ritualą. Taigi, pirmiausia, kepurė (cap) – ji neleidžia cigaro lapams išsivynioti ir suteikia cigarui gražią, estetišką išvaizdą. Be to, teisingai nukirpti kepurę – ir pirmas veiksmas prieš pradedant rūkyti, ir labai atsakingas žingsnis. Populiariausia priemonė tam – giljotina. Kerpama tarp kepurės viršaus ir apačios arba kalbant buitiškiau – ties cigaro pečiais, kur kepurė pradeda apvalėti. Netinkamai nukirpta cigaro kepurė neleis skaniai pasimėgauti cigaru. 

ANTRAS ŽINGSNIS – ugnies uždegimas. Kai cigaro kepurė nugiljotinuota, reikia pereiti prie ugnies. Tai reikėtų daryti laikantis tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiui, ugnis turi būti kuo natūralesnė, nereikėtų naudoti žibalinių žiebtuvėlių, žvakių ar pigaus butano žiebtuvėlių. Profesionalūs cigarų žinovai rekomenduoja cigarą prisidegti naudojant tam skirtus specialius degtukus ar žiebtuvėlius. Ši taisyklė pridegant cigarą yra labai svarbi ir jos nereikėtų ignoruoti, nes būtent cigaro ugnies uždegimas – jo gero skonio veiksnys.

TREČIAS ŽINGSNIS – įkaitinti cigaro  pėdą. Tai reikalinga, kad būtų pasiektas maksimaliai geras rezultatas. Įkaitinti cigaro pėdą reikia po truputį, lengvai, saikingai kontaktuojant su ugnimi. Bet tai dar ne visos įmantrybės – kaitinant cigarą ji reikia sukioti tarp pirštų, kad pėda tolygiai įkaistų. Tuomet svarbu patikrinti pėdą – pūsti į ją ir stebėti, kad ji tolygiai įsižiebtų. Nesilaikant ritualo, susukti skirtingi cigaro lapai degs netolygiai ir bus sugadintas cigaro skonis.

KETVIRTAS ŽINGSNIS – pridėti cigarą prie lūpų. Tai daryti reikia tuomet, kai cigaro pėda tolygiai raudona. Cigarą reikėtų nuolat sukioti tarp pirštų, kad šis tiesiogiai kontaktuotų su ugnimi.

PENKTAS ŽINGSNIS – mėgavimasis cigaro teikiamais malonumais. Lėtai. Cigaru mėgautis reikia labai lėtai – maždaug vienu įtraukimu per minutę. Cigaro kūnas rūkymo metu turi išlikti vėsus. Įsiklausykite į šią rekomendaciją, nes per greitas cigaro rūkymas sugadins cigaro skonį ir dings jo geras aromatas. Beje, turėtumėte žinoti, kad vienas cigaras skirtas vienam asmeniui, todėl nesidalinkite jo su draugų kompanija, nes kiekvieno nekantrumas gali paskatinti cigarą perdegti ir prarasti malonumu dvelkiantį savo skonį.

Susigundėte? Ateikite į cigarų kambarį ir užsidekite pirmąjį cigarą…

Author administracija

More posts by administracija